"USTA” OYUNUNA BÜYÜK İLGİ

FİLİSTİNLİ RESSAM NESRİN AYYAD RESİM SERGİSİ AÇTI

KAPADOKYA FİLM FESTİVALİ LOGOSU BELİRLENDİ

AHMET YENİLMEZ İLE “USTA” OYUNU SAHNELENECEK

BÜYÜKKILIÇ’TAN İLK DEVLET TİYATROSU OYUNU MÜJDESİ

YOĞUN İLGİ SERGİYİ UZATTI

TALAS’TAN‘EN SEVGİLİYE’ÖZEL MUHTEŞEM GECE

KAYSERİ’DE FECİ KAZA: 2 ÖLÜ, 2 YARALI

KAYSERİ JANDARMASI OCAK AYINDA TERÖR SUÇLARINDAN 11 ŞÜPHELİYİ YAKALADI

OTOMOBİLDEN CEP TELEFONU ÇALAN HIRSIZ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

OKULDAN BİLGİSAYAR ÇALAN HIRSIZLAR TUTUKLANDI

ESKİ ÖSYM BAŞKANI ALİ DEMİR’İN FETÖ DAVALARI BİRLEŞTİRİLDİ

KAYSERİ’DE TRAFİK KAZASI: 5 YARALI

KAYSERİ’DE DEAŞ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

KAPADOKYA BÖLGESİNİ 150 ÜLKEDEN TURİST ZİYARET EDİYOR

KAPADOKYA BÖLGESİNİ OCAK AYINDA 159 BİN 245 TURİST ZİYARET ETTİ

KAPADOKYA 2020 YILINDA 200 BİN ÇİNLİ TURİST BEKLİYOR

KAYSERİ EMİTTE DÜNYAYA TANITILIYOR

ERÜ İLE KAYSERİ ERCİYES A.Ş. ARASINDA “ZİRVEDE KARİYER” PROTOKOLÜ İMZALANDI

ERCİYES’TE HAFTASONU YOĞUNLUĞU: 100 BİN KİŞİ ERCİYES’TE

KAPTİD BAŞKANI DİNLER: "2020 YILI KAPADOKYA’NIN PIRLANTA YILI OLACAK”

KESOB BAŞKANI ÖVÜÇ'TEN, REGAİP KANDİL MESAJI

KASKİ'NİN LABORATUVARLARI DÜNYA STANDARTLARINDA

ŞABAN ÇOPUROĞLU’NDAN, REGAİP KANDİL MESAJI  

BAŞKAN ÇOPUROĞLU VE İL YÖNETİMİ ADAY ADAYLARINI TEK TEK DİNLİYOR

ERÜ TARAFINDAN ULUSLARARASI DİŞ HEKİMLİĞİ KONGRESİ DÜZENLENDİ

HACI ALİ DOĞAN'IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN TURAN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

AK PARTİ DEVELİ GENÇLİK KOLLARI CUMHURBAŞKANININ DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

UYUŞTURUCU TOPLUMSAL TEHDİTTİR

KAZIM YÜCEL: “KAYSERİ’NİN MECLİSTEN ALDIĞI TOPLAM BÜTÇE DESTEĞİ, KONYA’NIN SADECE OTOBAN VE HIZLI TREN İÇİN ALDIĞININ 6’DA 1’İ SEVİYESİNDE”

AK PARTİ ÇİÇEKDAĞI İLÇE KONGRESİ YAPILDI

AK PARTİ’DE 3 İLÇEDE KONGRE YAPILDI

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: "KAYSERİ’YE YÜKSEK HIZLI TREN YATIRIM PROGRAMINDA YİNE YOK"

ÖZDEMİR, KAYSERİLİ İŞ DÜNYASININ KREDİ BORÇLARINI MECLİSE TAŞIDI

OKULU KÜÇÜKLER FUTBOL TURVUVASI SONA ERDİ

OKULLAR ARASI HALTER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

KAYSERİSPOR, GÖZTEPE’Yİ GÖZÜNE KESTİRDİ

ORYANTİRİNG ANALİG İL SEÇMESİ SONA ERDİ

KAYSERİSPOR-GÖZTEPE MAÇINI METE KALKAVAN YÖNETECEK

AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDAN 2 BRONZ MADALYA

KAYSERİSPOR AKADEMİSİ KURULACAK

“2019 YILINDA İHRACAT HEDEFİMİZİ YAKALADIK”

TİCARET BAKANLIĞI İHRACAT GENEL MÜDÜRÜ AĞAR: “KORONA VİRÜS, ÇİN’İN İHRACATINDAKİ PAYI ÜSTLENMEMİZ MANASINDA BİR FIRSAT OLUŞTURABİLİR”

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTCİ: “TÜRKİYE ÇİN’İN ALTERNATİFİ OLABİLİR”

KORONA VİRÜSÜ ALTIN FİYATLARINI ARTIRDI

KAYSO’DA İSTİHDAM ODAKLI FAALİYETLERİN İŞVERENLERE SAĞLAYACAĞI DESTEK VE FIRSATLAR ANLATILDI

KURMEL ŞİRKETLER GRUBU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI

BAKAN DÖNMEZ: "TÜM VATANDAŞIMIZI DOĞALGAZ KULLANABİLECEK HALE GETİRECEK İNANCIMIZ VAR"

KANSIZLIĞIN 4 ÖNEMLİ NEDENİ

NİĞDE’DE KORONA VİRÜS ŞÜPHESİ

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YATALAK HASTALARIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAYA DEVAM EDİYOR

KIŞ AYLARINDA DERİ SAĞLIĞINA DİKKAT

22 YAŞINDAKİ HASTA ŞEHİR HASTANESİ’NDE YAPILAN AMELİYATLA KANSERDEN KURTULDU

NEVŞEHİR’DE İLK KEZ AĞIZ İÇİNDEN GUATR AMELİYATI YAPILDI

KIŞIN SAĞLIKLI VE PARLAK BİR CİLT İÇİN 7 ÖNERİ

ERÜ’DE “2. ARAŞTIRMA VE İNOVASYON ÇALIŞTAYI” BAŞLADI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Koç Üniversitesi tarafından “2. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” düzenlendi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen çalıştayın açılış programına, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, Prof. Dr. Recai Kılıç, Koç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrşadi Aksun ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasında ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, düzenlenen çalıştayın önemine dikkat çekti.

Rektör Çalış, “ Erciyes Üniversitesi 2. Ulusal ve uluslararası etkileşim ve işbirliklerimizin geliştirilmesi, disiplinlerarası ortak çalışma ve projelerin başlatılması amacıyla geçen yıl birincisini düzenlediğimiz araştırma ve inovasyon çalıştayının ikincisini bu yıl ülkemizin öncü araştırma kurumlarından Koç Üniversitesinin katılımı ve katkılarıyla düzenlemekteyiz. Araştırma odaklı üniversitelerden özel ve tematik alanlarda araştırma alt yapıları, bilgi ve işletme kümelenmesi, güçlü ulusal ve uluslararası bağlantılar, fon bulunması ve fon oluşturulması, üniversitenin beşeri sermayesini motive eden interaktif çalışmalar ve yetenekli beşeri sermaye için çekim merkezi olma gibi temel alanlarda aktif ve etkili olmaları beklenmektedir. Erciyes Üniversitesi olarak bizde bu misyonun bize yüklediği sorumluluklarımızı yerine getirmek için tüm akademik ve idari personelimizle yoğun bir gayret sarf etmekteyiz. Aşı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Genom ve Kök Hücre Uygulama ve Araştırma Merkezi, İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezlerine yapılan altyapı yatırımlarıyla Fen, Mühendislik, Sağlık ve Yaşam bilimleri alanında önemli ve güçlü bir araştırma ekosistemi oluşturulmuştur. Bu ekosistem çalışmaları kapsamında aralarında milli aşı projesi başta olmak üzere birçok projede önemli aşamalar kaydedilmiştir. Bu ekosistemimizi ulusal ve uluslararası işbirliklerimizle güçlendirmek ve nitelikli araştırma çıktıları oluşturmak arzusundayız. Diğer taraftan sosyal ve beşeri bilimler alanlarında yapılan araştırma çalışmalarımızın da çeşitliliği ve niteliği artmakta ve önemli çıktılar elde edilmektedir. Sosyal ve beşeri alanların kendine özgü araştırma konu başlıkları kurumlar arası işbirlikleri ile uluslararası bilimsel platformlara taşınabilir ve önemli fonlara ulaşılabilir diye düşünüyorum. Bu kapsamda Fen, Mühendislik, Sağlık ve Yaşam Bilimlerinde olası yapılabilecek işbirliklerine ilaveten, sosyal ve beşeri bilimler alanında da önemli işbirliklerinin oluşacağı kanaatindeyim. Teknoparklar ve transfer ofisleri üniversitelerin araştırma süreçlerinde önemli roller üstlenmekte; başta fikri mülkiyet hakları, proje destek hizmetleri, üniversite sanayi işbirlikleri ve girişimcilik konularında etkin işlevler gerçekleştirmektedirler” dedi.

Erciyes Teknopark’ın Ar-Ge faaliyetlerine büyük katkıları olduğuna vurgu yapan Rektör Çalış, “Üniversitemizin ana iştiraki olan Erciyes Teknopark 72’si akademik personelimizin sahip olduğu 236 Ar-Ge firması ve teknoloji transfer ofisiyle ar-ge faaliyetlerimize önemli katkılar sağlamaktadır. İki üniversitemizin teknoloji transfer ofislerinin işbirlikleriyle bundan sonra da önemli çalışmalara imza atacağımızdan eminim. Koç Üniversitemiz ülkemizin öncü araştırma kurumlarından olup, sadece ulusal alanda değil uluslararası arenada da görünürlüğü yüksek olan ve önemli networke sahip üniversitemizdendir. Bu çalıştay sonucunda başlatılmasını arzuladığımız işbirlikleriyle Koç üniversitemizin özellikle uluslararası proje deneyimlerinin üniversitemiz proje çalışmalarına da yansıyacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Koç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrşadi Aksun da konuşmasında üniversiteleri hakkında bilgiler verdi.

Rektör Yardımcısı Aksun, “Bu tür işbirliklerinin, gerçekten Türkiye’de fark yaratacak işbirlikleri olduklarına inanıyorum. Erciyes Üniversitesi, hem araştırma hem eğitim alanında Türkiye’nin önde gelen üniversitelerindendir. Koç Üniversitesi ’de bu yolda ilerlemeye çalışan ve bu yolda mücadele eden üniversitelerden birisidir. Koç Üniversitesi, küçük bir üniversite. Yani ben gelip yerinizi gördüğümde, kıskanmadım desem yalan olur. Müthiş bir kampüsünüz, herkese yetecek bir ortamınız, araştırma laboratuvarlarınız için binalarınız var. Biz daha küçük ölçekli bir üniversite olarak, etkimizi artırmanın tek yolu inanıyoruz ki, sizler gibi aynı vizyonu ve aynı misyonu paylaşan üniversiteler ile işbirliği yapmak. Bu işbirliği içinde elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından çalıştaya geçildi.

Çalıştay,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Borlu’nun moderatörlüğünde “Fen, Mühendislik, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Alanında Potansiyel İşbirlikleri ve Etkileşim” ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay’ın moderatörlüğünde “Sosyal ve Beşeri Bilimler Alanında Potansiyel İşbirlikleri ve Etkileşim” konularında akademisyenler tarafından gerçekleşen sunumlar ile devam etti. Çalıştay, 4 Şubat 2020 tarihinde sona erecek.

Haber Kaynak : Kurum Haber